logo

Zadejte e-mail k odběru novinek

Tréninky do konce školního roku

PDF download

Sportovní hala Jiskra se pro sportovce již uzavřela a několik příštích týdnů bude sloužit jako šatna pro festival Smetanova Litomyšl. Některé tréninky se tak zruší, nebo budou přesunuty na Městkou halu.

 

V této sezóně budeme trénovat do 13. června a všechny níže uvedené tréninky proběhnou na Městské hale.

 

PONDĚLÍ   17:30 - 19:00   tréninková skupina Young Diamonds

ÚTERÝ   18:00 - 19:30   chlapci U14 až U19

STŘEDA   17:00 - 18:30   minižactvo U11 až U13

ČTVRTEK   15:30 - 17:00   minižactvo U11

ČTVRTEK   17:00 - 18:30   minižactvo U12 a U13

 

Mladší a starší přípravka trénuje normálně až do 13. června.

 

Zobrazit celou zprávu
24.05.2024 Martin Šorf

Galavečer basketbalu ve čtvrtek 6. června a nově v aule 2. ZŠ U Školek

PDF download

Přijďte s námi zakončit další úspěšnou sezonu, letos v novém prostoru, v aule 2. ZŠ Litomyšl.

Během galavečera proběhne zhodnocení všech týmů a předání individuálních cen.

Těšíme se na viděnou se všemi, které zajímá litomyšlský basketbal.

 

Zobrazit celou zprávu
22.05.2024 Martin Šorf

SOUSTŘEDĚNÍ V MLADOČOVĚ 2024

PDF download

V termínu 21. - 25. června se uskuteční tradiční soustředění v Mladočově pro všechny kategorie, počínaje dětmi ze starší přípravky, které budou od příští sezóny hrát za soutěžní družstva.

V letošním roce se soustředění v Mladočově v tomto termínu zúčastní i celá Regionální basketbalová akademie Young Diamonds, tedy děti z basketbalových klubů v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Vysokém Mýtě.

 

Základní informace ke stažení zde:

 

Cena je rozdělená podle věku a v případě, že nebudete po celou dobu pobytu, bude úměrně snížena. Je však třeba včas nahlásit!

Platba za soustředění proběhne v hotovosti při nástupu.

 

Prosíme všechny rodiče o potvrzení účasti u Martina Šorfa (martin.sorf@seznam.cz, 602 33 55 13) do konce května. včetně nahlášení velikosti trička (jedná se o trička Adler, orientační tabulka dospělých velikostí ZDE a dětských velikostí ZDE).

Pokud nepojedete, tak máte možnost objednat si jen tričko za 200,- (termín stejný, tedy do 31.5.).

Zobrazit celou zprávu
08.05.2024 Martin Šorf

Pozvánka na FINÁLE 1. ligy do Svitavy!

PDF download

Finále play-off 1. ligy začíná již tento víkend a v neděli 21. dubna se od 18:00 střetnou ve svitavské hale Na Střelnici domácí Tuři se Slavojem Litoměřice.

 

Dres Svitav v letošní sezóně obléká i několik hráčů Regionální basketbalové akademie Young Diamonds, tedy z Litomyšle, Ústí nad Orlicí a Vysokého Mýto.

 

Přijeďte se podívat na špičkový prvoligový basketbal, který je nevíc zpestřen play-off nábojem.

Hráči a hráčky ADFORS Basket Litomyšl mají vstup na tento zápas ZDARMA! Stačí na pokladně nahlásit, že jste hráči Litomyšle a máte vstup zdarma. Rodiče platí standardní vstupné.

Zobrazit celou zprávu
18.04.2024 Martin Šorf

Dvě domácí výhry v derby proti České Třebové pro naše "juniory"

PDF download

Víkend, kdy jsou jarní prázdniny, víte, že sestavit družstvo je vždy problém. Nejinak tomu bylo i teď. Chybělo 5 hráčů základní rotace ročníku 2005-6. K dispozici bylo 8 kluků, kde věkem junioři byli pouze 2, Tomáš Sedláček a Kryštof. Zbytek týmu tvořili kadeti a hned 5 kluků bylo ročníku 2008. Pouze pro připomenutí, juniorská kategorie U 19 je v této sezóně pro hráče ročníku 2005 a mladší. Aby toho nebylo málo, tak chyběli i oba dva trenéři. Takže bychom to mohli shrnout asi tak, že do zapasu nastoupilo 5 prvoročních kadetů s koštětem, tedy mnou, jako zastupujících trenérem zastupujícího asistenta trenéra.

Naopak soupeř z České Třebové přijel v plné sestavě a povzbuzen dobrou přípravou a touhou nás porazit.

Při pohled na tabulka NRL, výsledek tohoto zápasu neměl na konečné umístění vliv. Pokud neklopýtne dominantní Nová Paka a v dohrávce neočekávaně neklopýtneme i my s posledním Náchodem, tak skončíme na pěkném druhém místě. Zato pro výhru ve Východočeském poháru byla výhra jedinou možností jak toho dosáhnout.

 

ADFORS Basket Litomyšl - SKB Česká Třebová   69:57   (24:14 39:30 57:40)

ADFORS Basket Litomyšl - SKB Česká Třebová   88:42   (26:12 54:27 77:34)

 

V této kategorii už máte tu výhodu, že hráči jsou natolik inteligentní a umí hrát basketbal, že úplně nemusíte řešit každou akci, postavení. Jednoduchá instrukce, abychom byli důslední v obraně, pomohli si pod košem a dostupovali perimetr a následně v útoku „čtyřka“, single a „transition“ s využitím hand off a clony na míč bohatě stačí . A výsledek? Super první čtvrtka. Obrana nám fungovala a v útoku kraloval dominantní kapitán Tomáš Sedláček, kterému pomáhal na perimetru trojkami Tomáš Bryška. 24:14, + 10 , přiznám se pro mě neočekávaný vstup do zápasu. V druhé čtvrtce to byl spíše boj, obrany vládly nad útokem. Nám dělal hlavně problém obranný doskok. Pivoti sice dobře odtavovali podkošové hráče, ale nedokázali jsme se vypořádat se sběhy z perimetru, a to doválo Třebové dost druhých šancí . Kluci si pokyny na nedostatky velmi rychle uvědomili a ve třetí čtvrtce jsme v obraně dominovali. Soupeři jsme dovolili pouze 10 bodů. Sice Třebovský tým také lépe bránil, ale odskočili jsme na +17. V průběhu zápasu jsem velmi málo točil sestavou, Tomáš Sedláček s Matějem hráli pořád a na chvíle odpočinku chodili dostřídávat Dan, Dominik a Tadeáš, kde zvláště u Tadeáše a Dana je váhová a výšková limitace proti výrazně starším a urostlým klukům z České Třebové značná. Přesto všichni 3 dostali důvěru a do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupili čistě s týmem kadetů. Kluci bojovali a Třebové nedovolili se dostat blíže jak na rozdíl 7 bodů. Velmi dobrým týmovým výkonem, kde všichni hráči byli platnými členy týmu a zapsali se do střelecké listiny jsme si dokráčeli k výhře. Díky kluci.

 

Potěšeni hrou a výsledkem prvního zápasu jsme se vrhli do druhého. Ještě před tím jsme si probrali dvě činnosti, které nám dělaly problém v prvním zápase. A to obranný doskok – pivoti box out a hráči perimetru jít aktivně za míčem, a pak clona na hráče – nahoře se svým, důležitá komunikace hráčů, výpomoc ze slabé strany. Do zápasu jsme vlétli jako uragan. Trenér hostu sice točil již celou dostupnou sestavu, ale my už taky, takže všech 7 hráčů (Dan po prvním utkání odjížděl na hory) se permanentně točilo na palubovce. Byli jsme aktivní, měli jsme spoustu krásných kombinací až do uplně volných pozic na skórování. V půlce vedeme rozdílem třídy, 54:27. V druhé polovině, jsme zkoušeli akce, které až tak často kluci nehrají. Zónovou obranu a v útoku „motion“ přes 2 pivoty na perimetru. Soupeř nám dokázal vstřelit pouze 15 bodu za celou druhou polovinu. Konečná výhra o více jak 40 bodů je pro kluky ze Třebové trochu krutá. Basketbal umí, ale my jsme byli prostě lepší.

Jen tak dál kluci a někdy zase třeba na viděnou ...

Zobrazit celou zprávu
16.03.2024 Zbyněk Tichý

Tréninky během jarních prázdnin

PDF download

V týdnu od 11. do 15. března probíhají tréninky a tak bude většina tréninků zrušena.

Jelikož o víkendu hrají některá družstva zápasy, tak budeme v omezené míře trénovat pouze ve středu 13.3. takto:

STŘEDA   16:00 - 17:30   hala Jiskra   |   kategorie U11 až U13

STŘEDA   17:30 - 19:00   hala Jiskra   |   kategorie U14 až U19

Zobrazit celou zprávu
10.03.2024 Martin Šorf

Platba členských příspěvků na 2. pololetí do konce února!

PDF download

Prosíme o úhradu členských příspěvků za 2. pololetí do konce února (pokud jsme naplatili na podzim za celý rok naráz).

Info k platbě najdete v pravé liště v sekci DŮLEŽITÉ.

 

 

 

Zobrazit celou zprávu
04.02.2024 Martin Šorf

2. ADFORS BASKET PLES již brzy a lístky v prodeji

PDF download

V sobotu 17. února 2024 proběhne ve Smetanově domě v Litomyšli druhý ročník basketbalového plesu, na který Vás tímto zveme.

 

Na co se můžete těšit?
Příjemnou a pohodovou atmosféru navodí kapela Jazzika, která hraje známé hity v příjemném aranžmá k tanci i poslechu. Připravena je i bohatá tombola, předtančení, fotokoutek, půlnoční soutěž a mnoho dalšího.


Předprodej vstupenek (290,- na sezení do hlavního sálu, 150,- na stání) již zahájen a můžete si je zakoupit u Martina Šorfa (602 335 513).

Zobrazit celou zprávu
01.02.2024 Martin Šorf

Hlasujte v anketě sportovec roku 2023 okresu Svitavy

PDF download

V tradiční anketě Sportovec roku okresu Svitavy každoročně získáváme nějaké ocenění a jednou z kategorií je i "cena diváků", kteří mohou pro své favority hlasovat prostřednictvím webových stránek: www.nejuspesnejsisportovecroku.cz

 

Mezi nominovanými máme letos dvě želízka v ohni.

kategorie krajánek: Bohdana Metyšová, naše odchovankyně, která se dostala v létě 2023 s reprezentací ČR na Mistrovtsví Evropy kadetek U16.

kategorie žákovské kolektivy: Minižactvo U11 mix, družstvo v dubnu 2023 obsadilo na domácím Mistrovství ČR U11 mix skvělé 3. místo a po mnoha letech jsme získali opět republikovou medaili.

Zobrazit celou zprávu
19.01.2024 Martin Šorf

Dvě výhry minižactva U11 na palubovce pardubických děvčat

PDF download

V sobotu jsme s týmem U11 zavítali na palubovku týmu BK Studánka Pardubice. Vstup do prvního utkání se nám moc nepovedl. Chvíli nám trvalo, než jsme se rozkoukali a hlavně, než jsme začali bránit. V průběhu druhé čtvrtiny pak nastal zvrat a začali jsme soupeřkám bodově utíkat, až na konečný stav 52:93.

Vstup do druhého utkání už byl bez zaváhání. V obraně jsme od začátku zápasu vyvíjeli na holky z Pardubic tlak, sbírali míče a chodili do jednoduchých zakončení. Druhý vítězný zápas skončil za stavu 39:87.

Za předvedený výkon, i přes malé zaváhání ze startu musím všechny děti pochválit, obzvlášť za pěknou kolektivní hru. Přihrávky nám pomohly k mnoha jednoduchým košům a pěkným akcím. Hráli jsme basket, na který bylo radost se koukat.

 

BK Studánka Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl   52:93   (22:23 31:45 43:64)

BK Studánka Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl   39:87   (11:24 19:49 33:71)

Zobrazit celou zprávu
17.01.2024 Gabriela Liberdová
Zavřít
FESTIVAL U13
FESTIVAL U13
NOMINACE


BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

BK Ústí nad Orlicí
BK Ústí nad Orlicí

Cheerleading Litomyš
Cheerleading Litomyš

Návštevy
celkem: 212 724
tento rok: 9 256
tento měsíc: 260
tento týden: 40
dnes: 17
online: nahravam