logo

týmy:

V sezoně 2021/2022 se budeme snažit navázat na minulé úspěšné ročníky, ve kterých jsme získávali krajské medaile i umístění na Mistrovstvích ČR.
Soutěže bude hrát 7 mládežnických družstev, přičemž kadeti U17 budou startovat v celostátní lize. Junioři U19, kadetky U17 a žáci U15 budou nastupovat v nadregionální lize. Zbylé tři týmy čekají boje v rámci Východočeského přeboru.
Kadeti U17 budou i letos startovat kromě ligové soutěže také ve Středoevropské basketbalové lize.
Třetím rokem pokračuje účast našich žen ve 2. lize a muži budou opět hrát Východočeskou ligu.
Kromě těchto soutěžních družstev funguje i starší a mladší přípravka pro děti již od pěti let.

členská základna:

V současné době patříme mezi největší mládežnické sportovní kluby v Litomyšli, když máme 150 členů (40 dospělých a 110 dětí). Stále však přijímáme nové členy

činnost:

Naší hlavní náplní je práce s mládeží již od předškolního věku. V nejnižších kategoriích se zaměřujeme především na rozvoj pohybových schopností. V pozdějším věku se pak snažíme dostat hráče na maximum jejich basketbalových možností a vychovat z nich nejenom kvalitní hráče, ale také pomocí sportu formovat jejich osobnost.
Mezi další aktivity patří pořádání různých akcí, jako je například dětský karneval, turnaje pro základní školy, zájezdy na ligová utkání a zlepšování podmínek pro basketbal v našem městě.

cíle:

Naším cílem je vybudovat silný klub s dostatečnou členskou základnou, který bude mít obsažena družstva ve všech věkových kategoriích, jež budou hrát i celorepublikové ligové soutěže. Chceme dostat basketbal na pozici předního hráče na litomyšlské sportovní scéně a vybudovat silný klub v rámci celého kraje.

 

FESTIVAL U13
FESTIVAL U13
NOMINACE


BA Young Diamonds
BA Young Diamonds

BK Ústí nad Orlicí
BK Ústí nad Orlicí

Cheerleading Litomyš
Cheerleading Litomyš

Návštevy
celkem: 212 727
tento rok: 9 259
tento měsíc: 261
tento týden: 43
dnes: 20
online: nahravam