logo

Články - Žáci U15

Žáci U15 zvládli vítězně obě derby se Svitavami

PDF download

Dva ligové zápasy proti Svitavám zvládli naši žáci U15 výborně. V sobotním duelu na palubovce soupeře jsme měli výborný první poločas, ve kterém se nám dařilo i při střelbě za 3 body. Druhý poločas už žádné velké drama nepřinesl a tak jsme si připsali první víkendovou výhru.

Do odvety jsme nastupovali s trochu odlišnou taktikou a chtěli jsme se více zaměřit na obranu klíčových hráčů soupeře. To se nám dařilo výborně, o čemž svědčí i pouhých 42 obdržených bodů. V první půli se nám bohužel nedařilo příliš v zakončení, ale když jsme po přestávce zpřesnili mušku, bylo o vítězi rozhodnuto.

výhra 11.11.2023 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 69:80 (20:27 33:51 50:73)
Dominik Hodek - 29, Tomáš Hejtmánek - 16, Jan Blaško - 8, Tomáš Hanuš - 8, Kryštof Polák - 7, Samuel Vinzens - 6, Jakub Auxt - 4, Štěpán Lebeda - 2, Šimon Grujbár - 0, Miloslav Pirkl - 0

výhra 12.11.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Basketbal TJ Svitavy 62:42 (11:11 25:25 44:35)
Dominik Hodek - 20, Tomáš Hejtmánek - 13, Jan Blaško - 9, Šimon Grujbár - 8, Jakub Auxt - 4, Kryštof Polák - 4, Samuel Vinzens - 4, Miloslav Pirkl - 0
Zobrazit celou zprávu
03.12.2023 Martin Šorf

Žáci U15 si připsali dvě ligové prohry, jednu očekávanou a druhou zbytečnou

Na palubovce druhého týmu naší skupiny jsme chtěli navázat na dobré výkony z posledních kol a favoritovi to co nejvíce znepříjemnit. To se nám dařilo první 3 minuty kdy byl stav 4:3. Pak se ale naše hra úplně rozsypala, soupeř zaznamenal šňůru 27:2! a bylo po zápase. V obraně nám chyběl jakýkoliv důraz a měli jsme i velké problémy se zakládáním útoků. I trenér domácích byl hodně překvapený, jak snadné to bylo a jak jsme dnes nebyli schopni vůbec konkurovat.

výhra 21.10.2023 BK VIVIDBOOKS Pardubice - ADFORS Basket Litomyšl 94:32 (25:5 49:13 71:24)
Tomáš Hejtmánek - 15, Dominik Hodek - 6, Jan Blaško - 5, Daniel Večeřa - 5, Miloslav Pirkl - 1, Jan Bryška - 0, Šimon Grujbár - 0, Vít Šafr - 0

Druhý den jsme si chtěli spravit chuť ve Žďáru, který se určitě nedá považovat za outsidera, ale drobným favoritem jsme byli spíše my. Vstup do zápasu jsme měli výborný a brzy vedli 15:2. Pak jsme bohužel začali dělat hloupé chyby a ztrácet míče proti presu domácích. K tomu se přidala naše poměrně prostupná obrana a domácí duel vyrovnali. Po zbytek duelu to už byla velké přetahovaná, i když jsme většinou byli kousek vepředu. V poslední čtvrtině se bohužel lehce zranil Domča Hodek a to pro nás byla další rána. I tak jsme měli v poslední minutě útok na vyrovnání, ale ten jsme bohužel neproměnili a tak se domácí radovali z výhry.

výhra 22.10.2023 Vlci Žďár - ADFORS Basket Litomyšl 84:80 (19:23 46:44 69:70)
Tomáš Hejtmánek - 21, Dominik Hodek - 17, Jan Blaško - 13, Vít Šafr - 12, Jan Bryška - 9, Štěpán Lebeda - 4, Tomáš Hanuš - 2, Kryštof Polák - 2, Šimon Grujbár - 0, Miloslav Pirkl - 0
29.10.2023 Martin Šorf

Žáci U15 na úvod soutěže nestačili na favorizované celky z Brna

Chlapci ročníku 2009 a ml. si díky vítězství v loňském ročníku ligy U14 zajistili účast v letošní lize žáků U15. V naší skupině máme 3 velmi silné celky, což jsou Tygři a Basket Brno a pak samozřejmě Pardubice. Právě první dva jmenované týmy z Brna jsme hostili v prvním kole a v obou zápasech jsme museli bojovat s výraznou fyzickou převahou soupeře. Naše sestava a rotace není tak široká a i těch centimetrů a kilagramů nám docela dost chybí. Konečné výsledky a předvedená hra jsou v tuto chvíli asi naším maximem a proti favoritům jsme rozhodně nepropadli.

výhra 23.09.2023 ADFORS Basket Litomyšl - Tygři Brno 64:83 (14:27 32:44 48:67)
Tomáš Hejtmánek - 22, Dominik Hodek - 18, Tomáš Hanuš - 9, Jan Blaško - 6, Jan Bryška - 6, Samuel Vinzens - 2, Vít Šafr - 1, Miloslav Pirkl - 0

výhra 24.09.2023 ADFORS Basket Litomyšl - BASKET Brno 53:84 (14:16 24:41 39:64)
Tomáš Hejtmánek - 21, Dominik Hodek - 11, Jan Blaško - 9, Vít Šafr - 6, Tomáš Hanuš - 3, Jakub Auxt - 2, Jan Bryška - 1, Štěpán Lebeda - 0, Miloslav Pirkl - 0
09.10.2023 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
Lékařská prohlídka na sezonu 2024/2025

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!