Vánoční dárek pro všechny! Mikiny za dotované ceny!

PDF download

Basketbalový klub připravil pro všechny členy, ale i jejich rodiny, takový malý povánoční dárek.

Všichni máte možnost zakoupit si jednu z těchto 4 variant nových volnočasových mikin.

Cena je pro Vás pouhých 250,- / ks.

 

A) grey heather

malé logo

B) grey heather

velké logo

C) graphite

malé logo

D) graphite

velké logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Termín objednání: do 12. ledna

Termín dodání: začátek února

Způsob objednání: e-mailem, nebo sms u Martina Šorfa (viz kontakty)

Zobrazit celou zprávu
28.12.2019 Martin Šorf

Vánoční a novoroční přání

PDF download

 

Zobrazit celou zprávu
26.12.2019 Martin Šorf

Z prvního turnaje Středoevropské ligy vezeme 4. místo

PDF download

V pátek 13. prosince se dvanáctičlenná sestava vydala na první letošní turnaj soutěže CEYBL do polského Zgorzelce. Do soutěže sice vstupujeme jako obhájce loňského prvenství, ale nic to vlastně neznamená, protože soutěž je letos vypsaná pro kategorii U16, tedy chlapce ročníku 2004 a mladší. Náš tým měl takovéto hráče pouze dva a zbytek kádru tvořilo 8 kluků ročníku 2005 a dokonce dva ročníku 2006.

Turnaj se odehrál v krásné multifunkční hale pro 3500 diváků, což samo o sobě bylo velkým zážitkem. V naší sestavě z důvodu zranění chyběl Filip Suchomel a Adam Kubíček.

 

ADFORS Basket Litomyšl - Sokol Pražský 76 : 97 (16:23 33:63 48:82)

Po pátečním příjezdu na nás čekal druhý český tým na turnaji, tedy Sokol Pražský. Vstup do zápasu nám vyšel výborně, když jsme brzy vedli 11:4. Pak ale začal přebírat iniciativu soupeř, který do konce první čtvrtiny dokázal skóre otočit. Tak jak první perioda skončila, tak bohužel ta druhá začala. V této desetiminutovce jsme i nadále produkovali naprosto zbytečné ztráty, které pražané trestali z protiútoků. Když se k tomu přidala neexistující obrana, bylo z toho ostudných 40 bodů obdržených v tomto dějství.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a dokonce jsme ho vyhráli 43:34, ale manko z první dvacetiminutovky bylo bohužel tak velké, že to stačilo jen na redukci skóre.


PGE Turów Zgorzelec 2005 ADFORS Basket Litomyšl 52 : 98 (21:16 34:37 42:66)

Ve večerním zápase proti B-týmu domácích (náhrada za absentující Norimberk) jsme dali příležitost především hráčům z lavičky a tři kluci základní rotace do hry ani nezasáhli. Průběh byl opět podobný jako v první duelu. Brzký náskok, tentokrát dokonce 11:0, vystřídaly zbytečné ztráty a nepřesnost v zakončení. První čtvrtinu jsme tak prohráli 16:21 a do poločasu získali jen minimální vedení 37:34.

Ve druhé půli už to ale byl zcela jiný výkon. V obraně jsme byli mnohem aktivnější a v útoku přesnější. Náskok začal postupně narůstat až na konečných 46 bodů. Tato dvacetiminutovka byla příslibem zlepšení do druhého dne turnaje.

 

SKM Zastal Zielona Góra 2005 ADFORS Basket Litomyšl 74 : 93 (23:26 36:46 48:69)

V úvodu se opět ujímáme vedení, tektokrát 13:6, resp. 20:11. Soupeř sice několika koši reaguje, ale stále se držíme mírně vpředu. Do poločasové přestávky odcházíme s desetibodovým náskokem.

Začátek třetí periody zlomil definitivně duel v náš prospěch, když tyto minuty vyhráváme 16:4 a ujímáme se vedení 62:40. Za rozhodující trhák vděčíme především vysunuté obraně se zdvojováním, díky které jsme měli několik zisků po sobě a snadné zakončení.

 

ADFORS Basket Litomyšl ŠBK Handlová 78 : 101 (21:13 39:35 58:64)

Pro diváka asi zajímavý duel, pro nás bohužel už tolik ne. I ve čtvrtém zápase se brzy ujímáme vedení, nejvíce 17:4. Jako by nás však brzý náskok vždy trochu ukolébal a uspokojil. Polevení v aktivitě soupeř trestá a pomalu se k nám přitahuje. O přestávce vedeme už pouze o 4 body.

Ve třetí periodě Handlová odskakuje a vytváří si až devítibodové vedení. To se nám podaří snížit na 75:78 ve 37. minutě zápasu. Následující minuty už ale patří zcela soupeři, který trefí 5 trojek a náhle odskočí na rozdíl 23 bodů.

Konečné skóre neodpovídá zcela rozležení sil na palubovce, protože utkání bylo velmi vyrovnané. Bohužel jsme se nedokázali prosadit proti zatažené obraně soupeře z dlouhé vzdálenosti, kdy jsme vystřelili přes 30 volných trojek, bohužel s dost špatnou úspěšností. V obraně to pak bylo bez potřebného důrazu, když si hráči Handlové příliš snadno chodili do koše, nebo vytvářeli střelecké pozice.

 

PGE Turów Zgorzelec ADFORS Basket Litomyšl 87 : 68 (25:14 49:32 78:45)

V neděli nás čekal zápas proti vítězi celého turnaje, domácímu celku, který je tvořen především hráči ročníku 2004. Dobře fyzicky poskládaný tým je navíc dirigován výborným rozehrávačem, který se stal MVP celého turnaje. I přes prohru bych tento duel hodnotil jako náš asi nejlepší výkon na turnaji. Kluci makali, bojovali, ale na staršího a kvalitnějšího soupeře zkrátka neměli. I přes prohru se jim toho v tomto duelu dá vytknout asi nejméně.

 

Body za turnaj celkem: Folta Tomáš - 76, Vlček Štěpán - 70, Bubeníček Jan - 50, Slawisch Bohdan - 48, Bielko Adam - 31, Vomáčka Ondřej - 31, Ropek Michal - 24, Švanda Adam - 22, Tupec František - 22, Tupec Vojtěch - 21, Brýdl Jonáš - 11, Sedláček Tomáš - 7

 

Konečná bilance 2 výhry a 3 prohry znamená celkové 4. místo, což je asi odpovídající našim výkonům. Škoda především prohry s Handlovou, mohla to být bronzová příčka. Kluci si sice neodvážejí medaile, ale spoustu zážitků a zkušeností určitě ano.

Co bylo naším největším limitem, proč jsme také skončili na 4. místě?

Vypíchnul bych tři oblasti:

- Trestné hody nám na tomto turnaji opravdu nešly. Ze 124 pokusů jsme jich proměnili jen 50 a naopak 74 zahodili.

- Příliš mnoho zbytečných ztrát. Průměrně jsme každý zápas odevzdali soupeři 24 míčů.

- Malý důraz, agresivita a aktivita. Soupeř chtěl vyhrát mnohdy víc než my.

Z umístění si hlavu nelámeme, ale důležité pro nás je, že víme, na čem pracovat. Především tu aktivitu a důraz musíme zlepšit, jinak nemůžeme v mezinárodní konfrontaci uspět.

 

Příští turnaj nás čeká v únoru ve slovenské Handlové, kam se už teď velmi těšíme. Držte nám dál palce.

 

Zobrazit celou zprávu
20.12.2019 Martin Šorf

V odvetě s USK na domácí palubovce jsme prohráli sami nad sebou

PDF download

V sobotu jsme hostili pražský tým USK. Nastoupili jsme v oslabené sestavě o dva nejlepší střelce, kteří hráli na turnaji CEYBL v Polsku s týmem U15. USK přijelo rozhodnuté vybojovat postup do extraligy. Z předchozího vzájemného utkání jsme věděli, že máme výškový i váhový deficit a již během rozcvičení bylo jasné, kdo povede útoky Pražanů. 

 

výhra 14.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - USK Praha 37:107 (5:36 20:53 23:72)
Šimon Vašek - 10, Milan Tobiška - 8, Lukáš Pavliš - 5, Kryštof Grujbár - 4, Adam Jozek - 3, Matěj Hanuš - 2, Ivan Jetmar - 2, David Kubíček - 2, Michal Broulík - 1

 

Do utkání jsme sice vstoupili prohraným rozskokem a již v osmé sekundě jsme inkasovali první koš, ale dařilo se nám bránit hráče USK při přechodu na útočnou polovinu. Co nám ale nešlo, bylo zakončení z velmi pracně budovaného útoku, kdy nám ztěžovala vyvážení velmi dobrá celoplošná obrana USK. Když se nám podařilo rychle rozehrát a přejít polovinu přes dva nebo tří obránce, tak následovala ztráta kontroly míče na perimetru v prohraném osobním souboji. Celkově jsme se snažili důsledně bránit, co nejvíce soupeři ztížit protiútoky a soustředit se na vlastní rozehraní, ale i to nám činilo nemalé problémy. USK postupně navyšovalo bodový náskok a nám docházely síly a nakonec nám chyběla i chuť hrát. To ale neznamená, že nebylo vidět pěkné momenty hry, kdy jsme plně využili našich zisků a dokázali velmi efektně zakončit a snížit bodové manko. Finální výsledek 37:107 není sice lichotivý, ale více mrzí odevzdání našich šancí a nechuť hrát každou vteřinu až do úplného konce..

Zobrazit celou zprávu
17.12.2019 Pavel Hanuš

Není lepší způsob trávení adventní neděle, než na palubovce...

PDF download

Naše smíšené družstvo minižactva U12 vycestovalo do Hradce Králové, kde nás hostily místní Lvice, čistě dívčí tým složený ze začínajících hráček. Dle umístění v tabulce jsme věděli, kdo bude favoritem zápasu a litomyšlské družstvo to jen potvrdilo. Bodový náskok narůstal a kluci i dívky se střídali v rychlých akcích. Nutno ale podotknout, že ne každý pokus byl úspěšný, ale díky technické převaze se neproměněné šance nikterak nepodepisovaly na skóre. Celý dvojzápas byl plně pod naší kontrolou a umožnoval nám si vyzkoušet některé trénované akce. V obou zápasech jsme úspěšně skórovali s finálními součty přes 100 bodů.

Věřím, že děti odjížděly domů s pocitem dobře odvedené práce a využijí Vánoční přestávku nejen k regeneraci, ale i dalšímu tréninku. 

 

výhra 15.12.2019 Sokol Hradec Králové "B" - ADFORS Basket Litomyšl 8:106 (2:26 4:52 6:84)
Dominik Hodek - 44, Tadeáš Tichý - 16, Tomáš Hanuš - 14, Daniel Večeřa - 14, Agáta Bártová - 6, Šimon Grujbár - 6, Lukáš Peřina - 4, Estella Faltysová - 2

 

výhra 15.12.2019 Sokol Hradec Králové "B" - ADFORS Basket Litomyšl 6:101 (2:32 5:52 6:79)
Dominik Hodek - 22, Tadeáš Tichý - 22, Tomáš Hanuš - 16, Šimon Grujbár - 14, Agáta Bártová - 10, Estella Faltysová - 8, Daniel Večeřa - 7, Lukáš Peřina - 2
Zobrazit celou zprávu
17.12.2019 Pavel Hanuš

Žákyně U14 na urostlejšího soupeře z Týniště nestačily

PDF download

V dalším dvojzápase jsme přivítali druhý tým tabulky z Týniště. Byli jsme vlastně prvním družstvem, které otestovalo nové průhledné desky v hale Jiskra. Test se příliš nezdařil, hostující družstvo bylo velmi silným soupeřem. Většina našich akcí končila nepřesnou střelou, či blokem soupeře, po čemž následoval bleskový protiútok. Soupeř si opět dokázal případné nepřesné střely doskočit i na několik pokusů. Pořád nám dělá problémy odstavit soupeře od útočného doskoku. Pravdou je, že to byl fyzicky vyspělý soupeř, 3 hráči jsou z kategorie "S", tedy povolených starších.

 

výhra 15.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - SK Týniště nad Orlicí 36:92 (5:28 18:52 28:72)
Michaela Tomšů - 11, Denisa Hloušková - 10, Jolana Severová - 10, Kristýna Raliková - 2, Nela Škeříková - 2, Bohdana Metyšová - 1, Berenika Gultová - 0, Jolana Kolářová - 0, Natálie Svobodová - 0

 

Nám se více povedl druhý zápas, ve kterém se bodově zapsalo 8 hráček z devíti a podařilo se nám nakonec docílit výsledku, jaký je k vidění i v ligových soutěžích. Utkání nás dost bolelo, o tom by mohly mluvit Míša, Bohdana i Nela. Míša je vždy velkou bojovnicí, ve druhém zápase však musela již ve 2. čvrtině odstoupit pro 5 osobních chyb. Zbývající děvčata však velmi zabojovala a nakonec ve 4. čtvrtině docílila výsledku 22:23. Teď nás čeká pauza do 18. ledna, kdy zakončíme 1. polovinu soutěže v Hradci proti Sokolu Stěžery.

 

výhra 15.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl  - SK Týniště nad Orlicí 58:95 (10:21 28:50 36:72)
Bohdana Metyšová - 10, Jolana Severová - 10, Jolana Kolářová - 8, Nela Škeříková - 8, Michaela Tomšů - 8, Berenika Gultová - 6, Denisa Hloušková - 6, Kristýna Raliková - 2, Natálie Svobodová - 0
Zobrazit celou zprávu
16.12.2019 Stanislav Cimburek

Ženy zakončily rok dvěma prohrami, ale mohlo to dopadnou i jinak...

PDF download
K posledním zápasům tohoto roku jsme vyjeli do Poděbrad a Nymburka, tedy za těmi týmy, kde naše cesta 2. ligou žen začala. Martin byl s týmem U16 na CEYBLu v Polsku, takže tato milá povinnost zbyla na mě a děkuji Feky za pomoc. Cíl jsem si dal poměrně jednoduchý. Hlavně se před Vánoci nezranit, zahrát nejlepší basket jaký umíme a zápasy odmakat. A jakákoli výhry by byla super.
výhra 14.12.2019 Basket Poděbrady - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 67:51 (15:17 31:24 47:39)
Adéla Krajcigrová - 15, Sabina Hartmanová - 7, Tereza Jochová - 5, Barbora Křapová - 5, Anna Jeřábková - 4, Daniela Marková - 4, Tereza Roubová - 4, Gabriela Liberdová - 3, Viktorie Jakubcová - 2, Sabina Knesplová - 2, Karolína Pakostová - 0, Adéla Štumarová - 0

Celou první čtvrtku se hrál pěkný basket. Nahoru, dolů. V obraně jsme byli dobře agresivní a v útoku nás podržela Áďa pěknými 8 body a celkově 3 týmové trojky. Průběžné vedení +2. Od druhé čtvrtiny na nás soupeř nasadil zónovou obranu 2/3. A nám trvalo celou čtvrtinu, než jsme se s tím dokázali srovnat. Bohužel nám to tam nepadalo z perimetru, kde za celou čtvrtku jsme protočili více hráček, ale když to nepadá, tak to prostě nepadá. A soupeř nám bohužel odskočil na průběžných -7 po půli. Třetí čtvrtina z naší strany byla opět velmi dobrá, holky stále držely velmi dobrou obranu, v útoku se nám dařilo více využívat pivotmanky. Jen se nám nepovedlo snížit náskok soupeřek. V poslední čtvrtině už to bylo buď a nebo. Soupeřky si hned na začátku pomohly dvěma trojkami, takže místo našeho tlaku přišlo odskočení na – 18 a bylo po zápase. Zápas jsme však odmakali až do konce.

 

výhra 15.12.2019 Basketball Nymburk - ADFORS Basket SECCON Litomyšl 77:59 (16:19 36:33 50:43)
Viktorie Jakubcová - 10, Barbora Křapová - 10, Sabina Knesplová - 9, Sabina Hartmanová - 7, Lucie Jeřábková - 6, Daniela Marková - 6, Tereza Jochová - 5, Anna Jeřábková - 3, Gabriela Liberdová - 2, Adéla Štumarová - 1, Adéla Krajcigrová - 0, Tereza Roubová - 0

Proti zápasu v Poděbradech, kde to bylo hodně o nájezdech, clonách, doskocích, ale vše hlavně kolem bedny, tak Nymburk je nebezpečný hlavně tím, že většina jejich hráček dokáže, pokud jim k tomu dáme prostor, velmi úspěšně sázet trojky. Vstup do zápasu opět na výbornou. Velmi dobrá první čtvrtka a průběžné vedení +2. Ve druhé čtvrtce nám však dal někdo na koš poklop. Co my všechno nedali?!? Co soupeřkám padlo, tak nám se čtyřikrát odrazilo. Dali jsme sice 14 bodů, ale mohli dát 30. A tak z průběžného vedení se stala průběžná ztráta -3 po půli. Věřili jsme si a cítili, že to dneska může vyjít. Ale naše střelecké trápení pokračovalo i ve třetí čtvrtce. V obraně výborný, ale co naplat, basket se hraje na to, kdo dá víc bodů. Ale pořád to bylo ještě hratelné, -7. V poslední části na projevily zkušenosti na straně Nymburka, a hlavně nadstandardní hráčka číslo 21 Hlaváčová, 5 trojek v rychlém sledu za sebou se opravdu otáčí velmi špatně. Prohra o 18 je z pohledu výsledku velmi krutá a neodpovídá průběhu zápasu.

 

Oba dva zápasy se daly vyhrát, obzvláště ten v Nymburku, kde jsme nebyli horším týmem. Myslím si, že vyhrály zkušenosti a taky trochu toho štěstíčka, která nám tentokrát nepřálo. Holky však oba zápasy odmakaly naplno. Mohl bych tady teď vypsat dlouhý seznam a o každé napsat co bylo super. Ale řeknu jen jedno. Hrály super jako tým. A důležité pro mě jsou ty zkušenosti. Jak hrát do zóny, jak bránit clonu na trojce. Jestli se z tohoto poučíme, a pokud zápasy odmakáme jako teď, tak jsme přesvědčen o tom, že ty výhry prostě přijít musí. Takže holky, za mě ještě jednou velké DÍKY a bylo to s vámi fajn.

Zobrazit celou zprávu
16.12.2019 Zbyněk Tichý

Žáci U15 porazili oba pražské soupeře a potvrdili tak postup do extraligy!

PDF download

Dva domácí zápasy proti pražským soupeřům uzavřeli základní část ligy starších žáků U15. Jelikož v týdnu Sparta prohrála v Pardubicích, měli jsme díky předchozím výsledkům jistý postup do extraligy bez ohledu na výsledky těchto dvou zápasů. Na to jsme se však nechtěli vůbec ohlížet a cíl byl jasný, předvést nejlepší možný výkon a zvítězit. Rozhodně jsme soupeře nechtěli podcenit, protože v Praze jsme až po velkém boji udolali USK a na Spartě jsme prohráli.

 

výhra 07.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - BA Sparta 88:44 (25:14 50:23 68:31)
Bohdan Slawisch - 22 (+8 doskoků), Tomáš Folta - 14 (+12 doskoků), Adam Kubíček - 11, František Tupec - 8, Ondřej Vomáčka - 8, Adam Bielko - 7 (+6 doskoků), Štěpán Markov - 5, Adam Švanda - 5, Jan Bubeníček - 4, Vojtěch Tupec - 4, Jonáš Brýdl - 0, Petr Špajs - 0

 

Sparta přijela v neúplné sestavě, když jí chyběli dva ze tří nejlepších střelců. Naopak náš tým byl defacto kompletní... bohužel tomu tak nebylo po skončení zápasu :-(

První minuty zápasu byly dost vyrovnané a v páté minutě jsme vedli 12:10. Následujících deset minut ale patřilo jednoznačně našim hráčům, kteří byli velmi aktivní a efektivní v útoku. Když k tomu přidali i dobrou obranu, byl z toho vyhraný úsek 30:7 a tím navýšení vedení na 42:17. Pak ale bohužel přišla tříminutovka hrůzy a to nejde vůbec o skóre, nebo předvedenou hru. Nejprve špatně dopadl na svoji levou ruku do té doby výborně hrající Adam Kubíček, který s bolestivou grimasou odešel střídat. Nedlouho poté si sparťanský hráč při dalším pádu dal pod sebe ruku tak nešikovně, že z toho bylo hodně nepříjemné zranění zápěstí a musela přijet i záchranná služba. Adam z toho vyvázel "jen" se zlomenou rukou a bude mít teď minimálně 6 týdnů stopku. Co se týče soupeře, tak chlapec byl prý úspěšně operován a věříme, že bude také v brzké době v pořádku.

Po zhruba půlhodinové pauze se začalo hrát druhým poločasem, který byl zajisté těmito nepříjemnými úrazy poznamenán a šlo spíše už o to utkání bez dalších zranění dohrát. Nadále pokračovala naše herní převaha a nakonec z toho bylo zcela zasloužené vítězství. Nicméně zápas nám ukázal i stinnou stránku sportu a věříme, že budeme mít teď na dlouhou dobu od podobných případů klid.

 

výhra 08.12.2019 ADFORS Basket Litomyšl - USK Praha 101:64 (28:16 52:35 74:55)
Adam Švanda - 19 (+9 doskoků), Jan Bubeníček - 18, Tomáš Folta - 16 (+8 doskoků a 6 zisků), Bohdan Slawisch - 12 (+7 doskoků), Ondřej Vomáčka - 12, Adam Bielko - 10, Jonáš Brýdl - 7, František Tupec - 4, Petr Špajs - 2, Tomáš Sedláček - 1, Matěj Hanuš - 0, Vojtěch Tupec - 0

 

Nedělní zápas začal snad tím nejlepším možném způsobem. Tři útoky, tři úspěšné trojky a po chvíli vedeme 9:0 a nsáledně i 13:0. Pak se hra vyrovnává a my točíme na hřišti všechny hráče. Stále si udržujeme náskok mezi 15 a 20 body a to až do poslední čtvrtiny, kdy náskok naroste ještě více a nakonec padne i stovka.

V tomto zápase bylo mnoho pozitiv a výkon se hodnotí opravdu dobře. Hned šest hráčů zaznamenalo dvojciferný počet bodů a každý kdo byl na hřišti byl nebezpečný na koš. Svůj zatím nejlepší zápas po návratu po dlouhé pauze zažil Adam Švanda, který byl i nejlepším střelcem. Velmi se nám dařila i střelba z dlouhé vzdálenosti, když jsme zaznamenali 9 úspěšných trojek se skvělou úspěšností 40%.

 

Doufejme, že na víkendové výkony navážeme i po Vánocích, kdy nás ale bude čekat mnohem těžší zkouška. Jelikož jsme postoupili mezi nejlepších 12 týmů v republice, tak každý duel bude nesmírně náročný. A na jaké soupeře se můžeme těšit? Z Čech to bude Děčín, Ústí nad Labem, Tygři Praha a Plzeň. Z Moravy pak Brno, Opava a ostravské týmy NH a Snakes.

Už samotný postup do extraligy je pro nás obrovským úspěchem, ale rozhodně jsme odhodlaní bojovat o další výhry. Navíc nás čekají 4 turnaje Středoevropské ligy a tak mají před sebou kluci hodně náročné měsíce... ale přesně kvůli takovýmto zápasům to přeci děláme :-)

Zobrazit celou zprávu
10.12.2019 Martin Šorf

Minižactvo U11 pokračuje ve vítězné šňůře

PDF download
Po nepříliš vydařeném vstupu do sezóny se U11 rozjeli a vyhráli 6 zápasu v řadě. V neděli družstvo zajelo do Svitav, kde se hrálo o 3. - 6. místo v tabulce. Očekávali jsme vyrovnaný basket, kdy se o vítězství budeme muset pořádně poprat.
výhra 08.12.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 49:76 (13:30 27:45 43:65)
Tomáš Hanuš - 22, Dominik Hodek - 17, Šimon Grujbár - 12, Adam Kodýtek  - 10, Lukáš Peřina - 10, Estella Faltysová - 2, Dominik Rosypal - 2, Barbora Nešporová - 1, Nikodém Kmošek - 0, Anna Polanská - 0

 

Do zápasu jsme nastoupili v silné sestavě. Zaskočili jsme pomalu se rozehrávající soupeře a ve 3. minutě vedli již 20:2. Poté jsme vystřídali a zbytek utkání dohráli na 2 pětky. Průběh hry se tím vyrovnal. Bránili jsme velmi dobře, ale po ziscích se nám bohužel nechtělo běhat dostatečně rychle do protiútoku. Proto jsme museli spoléhat na postupný útok. Při něm soupeř ucpával vymezené území, s čímž jsme mu často sami pomáhali. Proto jsme měli problém s útoky 1 na 1. Obranu jsme zkoušeli překonávat kombinací, do které se zapojovalo více hráčů.

 

výhra 08.12.2019 Basketbal TJ Svitavy - ADFORS Basket Litomyšl 45:53 (16:5 24:20 30:40)
Lukáš Peřina - 17, Dominik Hodek - 12, Tomáš Hanuš - 8, Estella Faltysová - 6, Adam Kodýtek  - 5, Šimon Grujbár - 3, Barbora Nešporová - 2, Nikodém Kmošek - 0, Anna Polanská - 0, Dominik Rosypal - 0

 

V druhém utkání jsme začali se stejnými pětkami, se kterými jsme odehráli většiny prvního zápasu. Bohužel jsme v první čtvrtině nebyli schopni proměnit jednoduché šance sami před košem. V silnější sestavě hrající soupeř nás potrestal a ujal se vedením 16:5. Po posílení rotace se naše hra zlepšila. Lépe jsme bránili a doskakovali pod košem. V útoku jsme se přesnými přihrávkami dostávali k jednoduchému zakončení. Musím pochválit naše hráče, kteří dobře hodnotili situace a posílali do šancí lépe postavené spoluhráče. Ve třetí čtvrtině jsme se ujali vedení. Svitavy se ale nevzdali a v polovině nervózní čtvrté části stáhli náš náskok až na jediný bod. Náš tým se ale zdravě naštval a za hlasité podpory lavičky a diváků si vypracoval rozhodující 8 bodový náskok. Poslední minutu jsme dohrávali již v klidu a užívali si skandování „Litomyšl“! Poslední letošní zápas tak skončil ve výborné týmové atmosféře.

Zobrazit celou zprávu
09.12.2019 Zdeněk Hodek

Junioři U19 si připsali další dvě výhry. První výhra v Jevíčku ale byla velmi těžká

PDF download
V sobotu navečer odehráli junioři U19 dva vítězné zápasy na palubovce Jevíčka. Soupeř to byl pro nás neznámý, protože jsme zde nikdy nehráli. O soupeři jsme věděli jen statistické informace z webu ČBF, konkrétně to, že mají jednoho rozdílového hráče, který má velký počet nastřílených trojek.
výhra 07.12.2019 BK Jevíčko - ADFORS Basket Litomyšl 69:72 (22:25 40:38 48:52)
Tomáš Kotěra - 22, Štěpán Vlček - 13, Tomáš Ulrych - 10, Matěj Martiník - 9, Tomáš Candrák - 6, Daniel Seidl - 6, Petr Černý - 4, Arsenij Bobryshev - 2

Začátek prvního zápasu probíhal v napjaté a hlučné atmosféře. Domácí tým byl mohutně povzbuzován svými fanoušky a ti byli i součástí lavičky a tak nebylo poznat, kdo na ni patří a kdo ne. Byli jsme to ale my, kdo se ujal vedení a udržel ho celou první čtvrtinu. Soupeř zónově bránil, a tak nám chvíli trvalo, než jsme přišli na způsob, jak ji překonat. Nešly nám hrát žádné naučené signály, ale jednoduchá a velmi účinná se ukázala hra 1/1. V obraně jsme se soustředili na hráče číslo 30, který nám ale i tak za první půlku dal 22 bodů, z toho 4 trojky. V poločasu soupeř vedl o koš, a to i díky naší malé efektivitě na útočném doskoku. Ve druhé polovině jsme si rychle vzali vedení zpět, ale basketbal je hra šňůr a skóre se přelévalo. Ve třetí čtvrtině se nám navíc zranil Tomáš Ulrych, nicméně se ještě stačil do zápasu vrátit. V poslední čtvrtině jsme si v sedmé minutě vybudovali osmibodový náskok na 64:56. Soupeř se ale nevzdával a byl to opět hráč číslo 30, který nám za tři minuty dal 10 bodů. Z naší strany zase tento úsek patřil Tomáši Kotěrovi, který nás svými úspěšnými nájezdy 1/1 držel bodově před soupeřem.  V celém zápasu jsme byli pod velkým tlakem. Díky atmosféře v hale, výkonu časoměřičů i občas prapodivným verdiktům rozhodčích, kdy byl např. uznán i neplatný koš, a dalším sporným momentům to byl pro nás morálně velmi těžký zápas, který jsme nakonec zvládli a vyhráli. O to víc si vážím tohoto vítězství.

 

výhra 07.12.2019 BK Jevíčko - ADFORS Basket Litomyšl 58:89 (15:22 25:43 42:66)
Tomáš Ulrych - 23, Tomáš Kotěra - 16, Daniel Seidl - 16, Arsenij Bobryshev - 10, Petr Černý - 10, Tomáš Candrák - 6, Matěj Martiník - 4, Štěpán Vlček - 4

Ač fyzicky velmi unaveni, ale psychicky posilněni vítězstvím z prvního zápasu jsme si chtěli v tom druhém hned od začátku vybudovat bodový náskok, který nám dá klid do zbývajících minut. Plán jsme plnili od první minuty a prvního koše. Nepovedený dunk hráče Jevíčka č. 30 ve druhé minutě první čtvrtiny jakoby předznamenal další průběh zápasu, ve kterém jsme se ujali vedení a průběžně ho navyšovali. Naše poločasové vedení o 18 bodů úplně uklidnilo atmosféru v hale a v druhé půli se zápas jen dohrával.

Zobrazit celou zprávu
09.12.2019 Marek Martiník
bazar Zavřít
NOMINACE
Minižactvo U1229.02.2020
BK Ústí nad Orlicí
město:Litomyšl
místo:Hala Jiskra

sraz:8:15 v hale
začátek:9:00 a 12:30
konec: cca 14:00

sestava:Agáta Bártová
Estella Faltysová
Šimon Grujbár
Tomáš Hanuš
Dominik Hodek
Adam Kodýtek
Bohdana Metyšová
Lukáš Peřina
Matěj Pokorný
Daniel Večeřa
Žáci U1429.02.2020
Basketbal TJ Svitavy
město:Litomyšl
místo:Městská hala

sraz:16:15 v hale
začátek:17:15
konec: cca 19:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek
Ženy29.02.2020
SK UP Olomouc
město:Olomouc
místo:SH UP Olomouc
adresa:U Sportovní haly 2

sraz:16:30 u Kubíka
začátek:18:30
návrat: 21:30

sestava:Tereza Hánělová
Viktorie Jakubcová
Anna Jeřábková
Lucie Jeřábková
Tereza Jochová
Sabina Knesplová
Adéla Krajcigrová
Barbora Křapová
Gabriela Liberdová
Daniela Marková
Karolína Pakostová
Tereza Roubová
Adéla Štumarová
Žáci U1401.03.2020
Basketbal TJ Svitavy
město:Svitavy
místo:SH Na Střelnici
adresa:Pražská 2

sraz:8:45 u Kubíka
začátek:10:00

sestava:Ondřej Bílek
Michal Broulík
Jonáš Brýdl
Kryštof Grujbár
Matěj Hanuš
Ivan Jetmar
Adam Jozek
David Kubíček
Lukáš Pavliš
Dominik Suchomel
Milan Tobiška
Šimon Vašek

DŮLEŽITÉ
Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

Prosíme o uhrazení platby do 31. října 2019

 Návštevy
celkem: 123 415
tento rok: 215
tento měsíc: 117
tento týden: 152
dnes: 43
online: nahravam