Tréninky mladší i starší přípravky začínají ve čtvrtek 21.5.

PDF download

Od 11. května uvolnila vláda další várku opatření, což nám umožňuje začít opět trénovat se všemi družstvy. To se týká samozřejmě i obou přípravek, které začnou fungovat od 21. května v tomto reřimu:

 

Účast na tréninku:

- POZOR! Na trénink mohou dorazit pouze děti, kteří nemají zvýšenou teplotu ani příznaky jakékoliv nemoci!!!

 

Místo:

- Pokud nebude pršet, tréninky budou probíhat na atletickém stadionu Černá hora. V případě deště využijeme halu Jiskra vedle zimního stadionu.

 

Čas:

- Tréninky probíhají ve standartních časech, tedy každý čtvrtek od 21.5. do 25.6.:

mladší přípravka   15:30 - 16:30

starší přípravka   15:30 - 17:00

 

Příchod na trénink:

- Každé dítě (případně doprovod) bude mít při příchodu roušku.

- Sraz dětí je v čase 15:20 - 15:30 před halou Jiskra (U Plovárny 1061, Litomyšl), kdo přijde později, musí si nás najít na stadionu.

 

Převlékání:

- Každé dítě bude mít na sobě již tréninkové oblečení (je možné mít na něm teplákovou soupravu), jelikož nejsou k dispozici šatny. Po přemístění na stadion bude možnost se ještě dopřevléknout.

 

Trénink:

- Příchod a odchod z tréninku probíhá v rouškách, nicméně samotný trénink celé skupiny je již bez roušek, neb sportování a dýchání při pohybu v rouškách může naopak přivodit různé zdravotní komplikace.

 

Potvrzení:

- Každé dítě přinese na svůj první trénink vyplněné a podepsané toto potvrzení! Bez něj nebude umožněno trénovat!

Zobrazit celou zprávu
14.05.2020 Martin Šorf

Začínáme opět trénovat!!! POZOR, změna časů tréninků!

PDF download

Od 11. května je umožněno provozovat sportovní aktivity i ve vnitřních prostorách, a tak začneme od příštího týdne trénovat. Samozřejmě vše bude probíhat za dodržení požadovaných opatření. Zde jsou veškeré informace:

 

Účast na tréninku:

- POZOR! Na trénink mohou dorazit pouze hráči, kteří nemají zvýšenou teplotu ani příznaky jakékoliv nemoci!!!

 

Příchod na trénink:

- Každý hráč/ka (případně doprovod) bude mít při příchodu roušku.

- Příchod na trénink je možný nejdřív 5 minut před začátkem tréninku, aby nedocházelo k prolínání tréninkových skupin!

 

Převlékání:

- Každý hráč/ka bude mít na sobě již tréninkové oblečení (je možné mít na něm teplákovou soupravu), jelikož nejsou k dispozici šatny.

- Ve vestibulu se hráč/ka vyzuje z venkovních bot a přechází do haly, kde bude mít každý své místo, zde si obuje basketbalové boty, případně vysvleče tepláky či bundu.

 

Trénink:

- Během celého tréninku (od příchodu až po odchod) má hráč/ka na sobě roušku, kterou může sundat pouze na pokyn trenéra při cvičeních, ve kterých je dodržena požadovaná vzdálenost.

- Obsahovou náplní těchto tréninků budou bezkontaktní individuální činnosti.

- Při pauzách na pití bude každý hráč na svém místě, kde se převlékal.

 

Ukončení tréninku:

- Po ukončení tréninku se hráč/ka co nejrychleji obleče a odchází z haly před příchodem dalšího týmu!

 

Upozornění:

- Při nedodržení jakéhokoliv z výše uvedených pokynů může být hráč vyloučen z tréninkového procesu až po zbytek tohoto školního roku!

 

Potvrzení:

- Každý hráč/ka přinese na svůj první trénink vyplněné a podepsané toto potvrzení! Bez něj nebude umožněno vstoupit do prostor haly.

 

Rozpis tréninků v týdnu od 11.5. do 17.5.:

úterý 12.5.

15:00 - 16:15   Minižactvo U12 (chlapci a dívky ročníku 2008 - 2009)

16:30 - 17:45   Žákyně U14B (dívky ročníku 2005 - 2008)

18:00 - 19:15   Žáci U15 + Žáci U14A (chlapci ročníku 2004 - 2007)

 

středa 13.5.

16:00 - 17:15   Minižactvo U11/U10 (chlapci a dívky ročníku 2009 - 2012)

17:30 - 18:45   Ženy + Junioři U19

 

pátek 15.5.

17:00 - 18:30   Žáci U15 + Žáci U14A (chlapci ročníku 2004 - 2007)

18:45 - 20:15   Ženy

 

* Všechny tréninky probíhají v hale Jiskra!

Zobrazit celou zprávu
07.05.2020 Martin Šorf

Videogalerie již také funkční!

PDF download

Na webových stránkách jsme zprovoznili nově i VIDEOGALERII, kterou naleznete v horním menu.

 

Zatím jsou připraveny dvě sekce. První je volně dostupná a naleznete v ní všechny reportáže místní kabelové televize CMS-TV, které byly natočeny na našich zápasech a trénincích.

 

Druhá galerie je pouze pro členy oddílu (heslo na vyžádání u Martina Šorfa) a jsou v ní tréninková videa.

Zobrazit celou zprávu
06.04.2020 Martin Šorf

Fotogalerie již v provozu!

PDF download

Jak trávit tyto dny, kdy musíme být zavření doma? Tak třeba tím, že si projdeme staré fotky :-) Přesně to jsme udělali i my a našli několik fotogalerií již od roku 2011.

 

Navštivte tedy naši novou sekci FOTOGALERIE (tlačítko v horní liště ↑ )a zavzpomínejte na předchozí sezóny.

 

V příštích dnech přidáme i fotky z aktuální sezóny. Zatím se můžete pokochat těmi staršími :-)

Zobrazit celou zprávu
31.03.2020 Martin Šorf

Chystáme novinky na webových stránkách!

PDF download

V těchto dnech, kdy se nemůžeme scházet na trénincích a zápasech, pro Vás připravujeme nové sekce na těchto webových stránkách. Především videogalerie bude zajímavou novinkou a Vy tak budete mít možnost zhlédnout dřívější reportáže z kabelové televize, ale také videa z Mladočova či instruktážní videa.

Zobrazit celou zprávu
29.03.2020 Martin Šorf

ZÁPASY I TRÉNINKY ZRUŠENY AŽ DO ODVOLÁNÍ !!!

PDF download

S ohledem na nové nařízení vlády ze dne 12.3. ohledně rušení sportovních a kulturních akcí a především uzavření sportovní hal a tělocvičen Vám oznamujeme:

 

Tréninky:

Všechny tréninky se až do odvolání ruší s platností od pátku 13.3.

 

Zápasy:

Všechny zápasy se až do odvolání ruší s platností od pátku 13.3

 

Doporučujeme všem hráčkám a hráčům, aby volný čas využili k individuální přípravě, ať už kondiční, nebo střelecké, pokud to počasí na venkovních hřištích dovolí.

 

V případě dalšího vývoje situace Vás budeme informovat.

 

Zobrazit celou zprávu
13.03.2020 Martin Šorf

Žáci U14 si v dohrávce poradili s poslední Vysokou!

PDF download

Netradičně v úterý jsme dohrávali zápas, který jsme v původním termínu museli odložit kvůli velké marodce v našem týmu. Hostili jsme průběžně poslední tým soutěže a jelikož jsme se sešli téměř kompletní, tak se neočekávalo nic jiného než naše výhra.

 

výhra 10.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK NAPOS Vysoká n. L.  87:72 (28:12 50:37 72:45)
Jonáš Brýdl - 25, Ondřej Bílek - 14, Matěj Hanuš - 13, Michal Broulík - 10, Kryštof Grujbár - 6, Ivan Jetmar - 6, Dominik Suchomel - 5, David Kubíček - 4, Šimon Vašek - 4, Lukáš Pavliš - 0

 

Vstup do zápasu nám vyšel na výbornou a po šesti minutách jsme vedli 19:2. Úspech slavila především naše aktivní obrana díky které jsme měli několik snadných pozic pro zakončení. Poté jsme trochu polevili a soupeř začal také skórovat. První čtvrtinu jsme nakonec vyhráli vysoko 28:12. I úvod druhé periody byl v naší režii a brzy jsme vedli 43:16. Pak jsme se asi uspokojili s průběhem a úplně přestali běhat a bránit. Toho soupeř naplno využil a v poločase to bylo už jen o 13 bodů 50:37.

Třetí čtvrtinu jsme opět hráli aktivně a náskok navýšili na průběžných 72:45. Dojem z utkání jsme si v poslední desetiminutovce ale zase pokazili, když jsme dovolili hostům opět snížit.

Tento zápas měl vcelku jednoduchý scénář. Když se nám chtělo bránit a běhat, tak jsme měli jasně navrch. Když jsme ale nedávali do hry potřebnou energii, tak nás dokázal soupeř i přehrávat. Hrát se nám chtělo především v první a třetí čtvrtině. Tento úsek hry jsme vyhráli 50:20. Naopak v sudých periodách byl lepší soupeř a tuto část jsme prohráli 37:52. Především obdržených bodů bylo opravdu až příliš a na to si musíme dát v příštích zápasech větší pozor.

Zobrazit celou zprávu
10.03.2020 Martin Šorf

Junioři U19 prohráli s vedoucím týmem tabulky

PDF download
Podruhé v této sezóně jsme se utkali s atlety z Rychnova nad Kněžnou a na rozdíl od domácích zápasů, kde jsme se ve druhém zápasu přetahovali o vítězství, jsme nyní nebyli aspoň trochu vyrovnaným soupeřem ani v jednom zápasu. Do Rychnova jsme nejeli vyhrát, ale nutno poznamenat, že nám dva hráči, Filip S. a Tomáš U., chyběli a i to bylo příčinou tak velkých bodových rozdílů na konci zápasů.

 

výhra 07.03.2020 BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - ADFORS Basket Litomyšl 75:35 (12:6 29:14 52:24)
Matěj Sádovský - 10, Vilém Havran - 7, Tomáš Kotěra - 6, Arsenij Bobryshev - 4, Štěpán Vlček - 4, Tomáš Candrák - 2, Daniel Seidl - 2, Petr Černý - 0, Matěj Martiník - 0, Jan Poláček - 0

 

výhra 07.03.2020 BC Spartak Rychnov nad Kněžnou - ADFORS Basket Litomyšl 103:39 (28:8 54:18 92:28)
Tomáš Kotěra - 12, Arsenij Bobryshev - 8, Daniel Seidl - 8, Vilém Havran - 3, Matěj Martiník - 3, Matěj Sádovský - 3, Štěpán Vlček - 2, Tomáš Candrák - 0, Petr Černý - 0, Jan Poláček - 0

 

V obou zápasech se velmi rychle projevila basketbalová a atletická síla soupeře, jehož hráči hrají i za ligové týmy v jiných kategoriích. Všechny čtvrtiny jsme prohráli a soupeř dal dvojnásobný počet bodů než my. Nedařila se nám střelba ze střední vzdálenosti a na doskoku kraloval obrovitý hráč Rychnova Chlumecký M. Co se nám dařilo, byly naučené signály jak ze hry, tak z autu. Nebylo jich sice mnoho, ale když se povedlo načasování a správný pohyb, pak z toho byla pěkná basketbalová situace. Zápasy to byly tvrdé a každý hráč si odnesl nějaký šrám. V každé zápasu jsme udělali více než 20 ztrát.  

Zobrazit celou zprávu
10.03.2020 Marek Martiník

Minižactvo U13 - dvě prohry z nadstavbového turnaje

PDF download
K nadstavbovému turnaji prvních tří mužstev skupiny JIH jsme vyjeli do Pardubic, kde nás nejdříve čekali Královští Sokoli a následně pak suverén celé soutěže BK Pardubice. Tento turnaj na konečném pořadí ve skupině JIH nemohl nic změnit. Ani kdybychom senzačně oba zápasy vyhráli, tak jsme nemohli v tabulce poskočit. Konec sezóny nás zrovna moc nešetří. Po absencích nejvyšších hráčů – Davida, Bebe a Jolči, tentokrát chyběli rozehrávači – Domča a Táďa. Jinak byl tým kompletní, tedy 10 hráčů. Tedy podmínky pro to, odehrát zápasy na dvě pětky, procvičit systém, který chceme hrát, zapojit do hry všechny hráče ve stejné minutáži a prověřit individuální činnosti jednotlivce v těžkých zápasech.
výhra 08.03.2020 Královští Sokoli - kval. - ADFORS Basket Litomyšl  56:30 (4:9 26:15 38:18)
David Kubíček - 10, Berenika Gultová - 4, Bohdana Metyšová - 4, Agáta Bártová - 2, Adam Diblík - 2, Jolana Jánová - 2, Jakub Ripka - 2, Nela Škeříková - 2, Natálie Svobodová - 2, Daniel Večeřa - 0

 

Vstup do zápasu a celá první čtvrtina byla z naší strany velice dobrá. Hradec nedával svoje střely a nájezdy a druhý až desátý pokus, jako při zápasech v HK nedostával, jelikož jsme pod košem měli Davida. Škoda jen, že v útoku jsme se nedokázali více prosadit. Skóre v náš prospěch 9:4 však bylo více než překvapivé. V následujících čtvrtinách nás však již Sokoli přehrávali, a to hlavně fyzickou dominancí. Neodehráli jsme však vůbec špatné utkaní.

 

výhra 08.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl  - BK Pardubice - kval 27:104 (8:32 12:56 16:80)
Nela Škeříková - 11, David Kubíček - 8, Bohdana Metyšová - 4, Jakub Ripka - 2, Natálie Svobodová - 2, Agáta Bártová - 0, Adam Diblík - 0, Berenika Gultová - 0, Jolana Jánová - 0, Daniel Večeřa - 0

 

Zápas proti Bekse nám ukázal, jak umí být basketbal krásná hra. Bohužel pro nás v podání soupeře. Velmi rychlé kombinace systému hoď a běž, na které jsem nestíhali zareagovat. Důrazný celoplošný pressing, kde při našem sebemenším zaváhání nás soupeř zdvojil, získal míč a vyrazil do rychlého protiútoky. Přes 40 ztrát na zápas, v kombinaci s rychlým posunem hráčů bylo pro nás smrtelných. Na soupeře jsme basketbalově nestačili, ale co mě mrzí je, že jsme na něho nestačili rychlostně. Nejkrásnější momonty byly vždy na začátku čtvrtin, kdy v každé z nich utekla Nela a dala koš. 

 

Celkově oba zápasy hodnotím velmi pozitivně. Samozřejmě, s Beksou se rovnat nemůžeme. Ani kdybychom byli všichni a hráli v úzké rotaci, tak by to na výhru určitě nebylo. Se Sokoli si troufám říct, že by to byl daleko vyrovnanější zápas. Co mě mrzí je, že nedokážeme dodržovat taktické pokyny. Děláme si to místo složitější. Místo roztahovaní hřiště si soupeře sami přivádíme pod koš, kam se pak už nedá najet vůbec. Hráče jsem neustále nabádal k tomu, aby byli všichni aktivní a všichni chtěli hrát. Místy to vypadalo, že někteří hráči hrají na schovávanou a míč je horký brambor a jen David má rukavice. Pokud jsme však chtěli, tak jsme předvedli i řadu opravdu pěkných akcí. A hráčům tyhle zápasy ukázaly, na čem je potřeba zapracovat. Celkové třetí místo ve skupině JIH je skvělé. Nemyslím si, že to kdokoli před sezónou očekával. V této sezóně nás čeká ještě poslední turnaj o celkové umístění v celém Východočeském přeboru o celkové 5. – 8.místo. Našim soupeřem bude Trutnov a pak dle výsledku se uvidí. Jsem přesvědčen o tom, že pokud budeme všichni, jsme schopni udělat dobrý výsledek.

Zobrazit celou zprávu
09.03.2020 Zbyněk Tichý

Žáci podlehli Ostravám. Na NH jsme nestačili a Snakům jsme výhru odevzdali!

PDF download

Domácí dualy s dvěma ostravskými týmy čekaly na naše extraligové žáky. V sobotu jsme hostili tým Snakes, na jehož palubovce jsme dokázali trochu překvapivě zvítězit. V neděli pak přijel třetí tým tabulky a jeden z favoritů celé soutěže.

 

výhra 07.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK Snakes Ostrava 45:70 (11:21 21:39 34:48)
Bohdan Slawisch - 15 (+11 doskoků a 6 zisků), Tomáš Folta - 9 (+13 doskoků), František Tupec - 8, Jan Bubeníček - 4, Jonáš Brýdl - 3, Matěj Hanuš - 2, Štěpán Markov - 2, Tomáš Sedláček - 2, Kryštof Grujbár - 0, Ondřej Vomáčka - 0

 

Před zápasem jsem věřil ve výhru, ale tyto ambice vzaly rychle za své. Od první minuty bylo na palibovce patrné, který tým dává do utkání více energie a chce více vyhrát. Bohužel jsme to ale nebyli my. V útoku nám chyběla větší koncentrace a myšlenka. Často jsme hráli velmi chaoticky a působili jsme dojmem, jako bychom měli za sebou jediný společný trénink. V obraně to nebylo bohužel o moc lepší a tak soupeř v poločase vedl již o 18 bodů.

Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili s daleko větším odhodláním a aktivitou, která bohužel vyústila jen v malé snížení náskoku. Hosté si stále dokázali držet dvojciferné vedení, které v závěru ještě navýšili.

Ostrava dokázala využít své vysoké podkošové hráče daleko lépe než v prvním duelu a nám jejich obrana činila velké potíže. Naším problémem byl ale útok. Nedařilo se nám vytvářet si dobré pozice a když už jsme je měli, tak jsme často selhali v koncovce. V zápase jsme zakončovali s úspěšností pod 30% z pole. Střelecky se zápasem protrápili tři hráči základní sestavy, jejichž body potřebujeme. Folta, Bubeníček a Vomáčka proměnili dohromady jen 5 z 31 pokusů.

Soupeř vyhrál zaslouženě, to nebudu zpochybňovat, ale prohra mě hodně štve, protože na Snakes určitě máme a dokážeme hrát výrazně lépe než jsme dnes předvedli.

 

výhra 08.03.2020 ADFORS Basket Litomyšl - BK NH Ostrava  56:68 (16:17 27:35 37:53)
Bohdan Slawisch - 15, Tomáš Folta - 14 (+14 doskoků a 6 zisků), Jonáš Brýdl - 9, František Tupec - 7, Ondřej Vomáčka - 7, Jan Bubeníček - 4, Matěj Hanuš - 0, Tomáš Sedláček - 0

 

Do nedělního zápasu jsme vstoupili výborně a soupeře asi i trochu zaskočili dobrou obranou a přesnými útoky. Po třech minutách jsme vedli 9:0. V tu chvíli šel ale na hřiště nejvyšší hráč soupeře a asi i celé soutěže, 205cm vysoký Opluštil. Obraz hry se najednou změnil. Vymezené území Ostravy bylo najednou hodně zaplněné a v obraně jsme si na něj museli pomáhat. Tím jsme otvírali volné pozice na trojce, které Ostrava trefila na koncí první periody hned tři a otočila skóre na 17:16 ve svůj prospěch.

Hosté měli navrch především ve chvílích, kdy byl právě Opluštil na hřišti. Celý zápas byl poměrně vyrovnaný, bohužel o kousek byl soupeř stále vpředu.

Předvedli jsme výrazně kvalitnější výkon než v sobotu a třetí tým tabulky notně potrápili.

Zobrazit celou zprávu
08.03.2020 Martin Šorf
Zavřít
NOMINACE

DŮLEŽITÉ
ROZPIS ZÁPASŮ 20/21

Předběžný rozpis zápasů všech týmů v sezoně 2020/2021:

Lékařská prohlídka na sezonu 2020/2021

Prosíme všechny rodiče, aby si stáhli formulář na zdravotní prohlídku syna/dcery a nechali potvrdit lékařem.

 

Vyplněné a potvrzené formuláře prosím předejte svému trenérovi do začátku soutěže!Návštevy
celkem: 133 849
tento rok: 10 649
tento měsíc: 173
tento týden: 107
dnes: 0
online: nahravam